Rekordní pokus, kterého se zúčastní několik obcí a škol ze Slovácka, se uskuteční v úterý 9. prosince v 15 hodin 40 minut. Akce se koná v rámci projektu České Vánoce s Ježíškem v celé České republice. Společného vypouštění balonků by se podle Stanislava Raušera, marketingového referenta z Agentury Dobrý den, mělo zúčastnit 270 obcí, škol, sdružení a neziskových organizací. Z Uherskohradišťska mezi nimi budou třeba Tupesy a Velehrad.
Přijdou i školáci ze Zlechova a Břestku.

„U pořadatelů jsme si objednali šest stovek balonků, které i s přáníčky Ježíškovi hromadně vypustí do povětří děti i dospělí z naší obce na pokyn jednoho rádia. Na tuto akci, jejíž organizací byla u nás pověřena Věra Martináková, jsme přizvali školáky a občany ze sousedního Zlechova a Břestku,“ informoval starosta Tupes Oldřich Vávra s tím, že nafouknout šest stovek balonků a připevnit ke každému z nich přáníčko, nebude vůbec jednoduché.

„Očekávám, že vypuštění balonků s přáním Ježíškovi se u naší školy zúčastní nejen kluci a holky z Velehradu, Salaše a Modré, ale i občané. Máme pro ně připraveny čtyři stovky balonků,“ uvedl ředitel Základní školy Velehrad Radomír Válek.

„Při rekordním pokusu, který se uskuteční v celé České republice ve stejný čas, by mělo být vypuštěno 135 tisíc balonků, které jsme organizátorům z jednotlivých obcích zaslali. Ti o jejich vypuštění sepíší čestné prohlášení, nechají ho podepsat minimálně dvěma významnými osobami, například starostou obce nebo velitelem hasičů, a odešlou ho na adresu Agentury Dobrý den,“ poznamenal marketingový referent Raušer.