„Letos na jaře jsem měl možnost procházet si prostory tohoto nechvalně známého vězení a pročítat si svědectví vězňů. Pak jsem se zastavil u popraviště, které je vzadu na nádvoří a myslel jsem na ironii toho, že ono popraviště je přímo před kaplí,“ popisoval své pocity z první návštěvy uherskohradišťské věznice Vítězslav Vurst z Církve adventistů sedmého dne (CASD).

Vedle něj se bohoslužby zúčastnili ještě za Bratrskou jednotu baptistů Miroslav Čížek, Apoštolskou církev Rostislav Šiška, Římskokatolickou církev děkan Josef Říha, Československou husitskou církev Iva Pospíšilová a za CASD také Milan Kantor. Ten si jako první z kazatelů vzal na úvod slovo.

„Nynější bohoslužba je jednou z řady těch, které zde díky získané svobodě máme, a přece je trochu jiná. Ideologie, která vytvářela prostředí strachu a teroru, má poprvé od nabyté svobody znovu vliv na dění v naší zemi. Naše bohoslužba nebude proto zaměřena pouze na minulost, ale také na přítomný čas,“ varoval přítomné Milan Kantor před narůstajícím vlivem Komunistické strany Čech a Moravy, jejíž hlasy pomohli současné vládě k získání důvěry v poslanecké sněmovně.