Zpočátku si tužkou na vejce načrtla obrysy, a pak už vyobrazením dávala konečnou podobu štětcem a akrylovými barvami.

„Postavou Komenského jsem začala, abych si dala záležet a měla na něj dostatek času. Šlo to ale tak nějak samo. Pokud má k námětům člověk vztah, jde mu to lépe od ruky,“ přiznává 44letá Petra Mojžíšková, která se považuje za místní patriotku tělem i duší.

Na zmiňovaných obrázcích strávila podle svých slov více než třicet hodin.

Velikonoce v Parku Rochus
Tradiční slovácké Velikonoce uspořádají s předstihem ve skanzenu Rochus

„Nikdy jsem malbu nestudovala, baví mě to už od dětství. Kreslím si doma pro radost anebo pokud někdo chce namalovat třeba domácího mazlíčka. Postupně jsem se naučila malovat akrylem na plátno. Pokus, omyl. Jsem samouk,“ vysvětluje Petra Mojžíšková.

Nově zpracovaná velikonoční plastika je přitom součástí obecní velikonoční výzdoby, která má v Komni už několikaletou tradici. Další tři stejně velká polystyrenová vejce už s klasickými velikonočními motivy z minulých let budou rozmístěna v obci různě po parčících.

Před obchodem má dokonce stát žebřiňák s mašlemi a velikonoční výzdobou. Jediné nadrozměrné vejce umístěné u točny, se svými motivy bude od těch ostatních ve vesnici lišit.

Kromě postavy Učitele národů J. A. Komenského jsou na něm zobrazeny místní škola, školka, obecní znak, sýpka, Muzeum zvěrokleštičů, morový kříž, mlýn a kostel sv. Jakuba.