O grant si letos zažádalo 196 žadatelů z oblasti školství a zájmové činnosti ze Zlínského kraje a dostalo se na každého z nich. Informovala o tom mluvčí společnosti SYNOT Magda Pekařová.

„Oblast školství sužuje celá řada problémů a nejsou to jen finanční prostředky. S jednotlivými řediteli a učiteli dlouhodobě komunikuji a vím, že je jejich situace často složitá. Snažím se jim být být v řadě záležitostí nápomocen, a to jak prostřednictvím Nadace SYNOT, tak ze své pozice senátora,“ uvedl podnikatel, senátor a zakladatel Nadace SYNOT, Ivo Valenta.

Nadace Synot rozdělovala sportovní grant.
Nadace Synot rozdělila mezi sportovce přes dva a půl milionu

O příspěvek si v rámci grantu školství a zájmové činnosti mohli na podporu projektů žádat například zástupci mateřských, základních, středních a vysokých škol, ale také domy dětí a mládeže nebo například dětské domovy a stejně tak organizace, nabízející volnočasové aktivity a mimoškolní činnost. Slavnostní večer všem přítomným zpříjemnili tancem žáci Základní umělecké školy v Uherském Hradišti a Kunovicích, a pěveckým vystoupením pak Martina Peřestá.

Nadace SYNOT, která kraji pomáhá již 17 let, v letošním roce rozdělí další miliony prostřednictvím grantů zdravotního a sociálního, školství a zájmové činnosti a grantu kulturního. Kromě toho podpoří celou řadu dalších, smysluplných projektů. Například se jedná u slovácké muzeum v přírodě – Park Rochus, uherskohradišťskou fotbalovou akademii, největší folklorní svátek – Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, relaxační a ozdravné pobyty pro děti a seniory a řadu dalších aktivit. Celkem tak jen v letošním roce mezi neziskový sektor kraje rozdělí přibližně 25 milionů korun.

Evakuace zaměstnanců a zákazníků v obchodním centru ve Zlíně Malenovicích
Policie evakuovala obchodní centrum ve Zlíně. Poplach vyvolala fotopast