„Už vloni jsem se kvůli vysokému počtu žadatelů o sportovní grant rozhodl navýšit objem finančních prostředků, které pomohou sportovnímu životu ve Zlínském kraji, a to tak, aby se dostalo na co nejvíce žadatelů. Ani letos tomu nebylo jinak. K původně avizované dvoumilionové částce jsme přidali 625 tisíc korun a podpořili tak 229 žadatelů,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT, podnikatel a senátor Ivo Valenta.

Zcela zaplněný sál Klubu kultury byl jasným důkazem toho, že nedostatek financí sportovní kluby a oddíly v kraji, a to na všech úrovních, velmi trápí.

„Ročně máme až 8500 klientů, kteří se vystřídají na našich bazénech. Potřeby těchto dětí a žáků jsou velké a bez pomoci takových nadací, jako je Nadace SYNOT, bychom jen velmi těžko mohli tuto činnost a v takovém rozsahu provozovat,“ uvedl Ladislav Botek z uherskohradišťské plavecké školy, která s nadací dlouhodobě spolupracuje.

DOPRAVNÍ TERMINÁL UHERSKÝ BROD – II. ETAPA. Hlavní cena v kategorii Dopravní, inženýrské a ekologické stavby.
Dopravní terminál v Uherském Brodě se stal Stavbou roku 2016 Zlínského kraje

Jako v předešlých letech, také tentokrát nadace udělila speciální cenu za celoživotní přínos v oblasti sportu. Jejím laureátem se stal Pavel Žák, bývalý fotbalista Slovácké Slavie UH, který svůj život zasvětil trénování žáků na Slovácku. Je rovněž držitelem ocenění pro zasloužilé činovníky.

Večer zpříjemnilo taneční vystoupení děvčat navštěvujících rodinné centrum Akropolis, cimbálová muzika Lintavěnka, ZUŠ Uherské Hradiště a nadějný dvanáctiletý karatista Mikuláš Přecechtěl.

Nadace SYNOT, která kraji pomáhá již 17 let, v letošním roce rozdělí další miliony prostřednictvím grantů zdravotního a sociálního, školství a zájmové činnosti a grantu kulturního. Kromě toho podpoří celou řadu dalších smysluplných projektů.

Například se jedná o slovácké muzeum v přírodě Park Rochus, uherskohradišťskou fotbalovou akademii, největší folklorní svátek Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, relaxační a ozdravné pobyty pro děti a seniory a řadu dalších aktivit. Celkem tak jen v letošním roce mezi neziskový sektor kraje rozdělí přibližně 25 milionů korun. 

S noblesou zatančené úryvky z baletu Broučci zahájily Noc v muzeu
S noblesou zatančené úryvky z baletu Broučci zahájily Noc v muzeu