Organizace přitom žádaly o šestkrát tolik peněz.

„Odborná komise vyhodnotila, že podpoří 145 vypracovaných projektů,“ informovala Markéta Slavíková, předsedkyně správní rady. „Výši daru jsme si nechali jako překvapení až na samotné předávání darovacích smluv a symbolických šeků, které se uskutečnilo před několika dny v uherskohradišťské Redutě. Snažíme se ale přispět co největšímu počtu subjektů a spoléháme přitom, že se jim podaří své projekty dofinancovat z jiných zdrojů,“ vysvětlila Slavíková.

Nejčastěji v letošním školském grantu zájemci žádali o příspěvky na sportovní dresy, míče a florbalové vybavení. Zaměstnanci odborných pracoven usilovali o prostředky na nákup přístrojů, základní umělecké školy pak o podporu při nákupu hudebních nástrojů. „Mateřské školy podávaly projekty na vybavení svých zahrad hracími sestavami, které by odpovídaly přísným normám Evropské unie,“ doplnila předsedkyně správní rady.

Slavnostní předání darovacích smluv a šeků se zúčastnil také europoslanec Tomáš Zatloukal. V doprovodném programu vystoupil dívčí saxofonový orchestr z Luhačovic, vedený Vladimírem Schlimbachem.