Akce začala v devět hodin srazem na náměstí v Uherském Ostrohu, odkud byl o hodinu později společný odjezd přes Velehrad na Salaš.

„V areálu tamního hřiště jsme navštívili výstavu hub, kterou uspořádal tamní Mykologický klub. Obdivovali jsme, kolika druhy jedlých, nejedlých a jedovatých hub se jeho členové na výstavě prezentovali,“ neskrývali nadšení z výstavy manželé Martina a Stanislav Gabrielovi z Břestku. Na cílovou jízdu veteránů si vyjeli autem anglické výroby Standard model TEN 10 z roku 1934.

„Původně jsme chtěli jet historickým hasičským autem hradišťského Veteran Car Clubu, s nímž jezdí jeho člen a můj tchán Josef Doseděl z Polešovic. Jenže ráno byla v Břestku zima a jinovatka, proto naše rodina osedlala auto Standard model Ten 10, které jsem koupil po renovaci,“ svěřil se Stanislav Gabriel. Poznamenal, že tchán má historickou Octavii a několik motocyklů péráků.

Na zpáteční cestě se majitelé nablýskaných historických aut a motocyklů zastavili v centru Velehradu, kde byl pro ně připraven oběd, ale také si mohli poutní obec a její pamětihodnosti prohlédnout.