Změny v intervalech a v délce světel na semaforech v Uherském Hradišti začali na vlastní kůži pociťovat všichni řidiči křižující tamní vozovky.

Na plno se tak spustil zkušební provoz dynamického řízení dopravy, který v Hradišti už od začátku srpna připravuje specialista na dopravní výzkum společnost ELTODO. Neobvyklé přestávky jednotlivých světelných křižovatek budou v Hradišti potkávat řidiči až do konce září.

„Sám se v tom už moc nevyznám. Jednou se projíždí plynule, podruhé se zase skoro všude stojí. Tak například minulý týden to byla katastrofa a všichni řidiči kolem jenom kroutili hlavou. Tento týden se zase situace drasticky zlepšila,“ podotkl Dalimil Vrána, který projíždí z Uherského Hradiště do Starého Města téměř denně.

První změny světel vyvolaly překvapené reakce především v internetových diskuzích. Komentáře plné chvály se mísily s občasnými stížnostmi na zhoršení plynulosti průjezdu. Situaci se tak jal vysvětlovat za uherskohradišťskou radnici její mluvčí Jan Pášma.

„Rozhodně se nejedná o trvalou změnu, ale pouze o dočasné úpravy světel, které končí v září. Do konce letošního roku pak vedení Hradiště výzkum firmy ELTODO vyhodnotí a rozhodne o případném využití nových technologií,“ dodal.