Mimo zabijačkové speciality se mohli návštěvníci nově zapojit do soutěže mezi Nivnicí a partnerskou obcí Jablonkou ze Slovenska o to, kdo uvaří lepší kapustnicu. Celé sobotní dopoledne navíc doprovodil program v podobě vystoupení dětí z mateřské školy, Nivničky a skupinou MONEYBand.

„Starostka ze slovenské Jablonky vaří jejich klasickou kapustnicu a já vařím jejich kapustnicu, ale po česku. Soutěžíme spolu, a komu bude chutnat víc ta nivnická, může nám dát připravené kávové zrno do kasičky. Na konci pak vše sečteme a ohlásíme vítěze,“ sdělil starosta Nivnice Miroslav Vykydal.
Na druhém konci stolu však tým ze Slovenska neztrácel sebevědomí. „V kotli právě děláme kapustnicu, která je typická pro náš kraj, pro Vánoce u nás. V soutěži si samozřejmě věříme, protože recept na ni máme lety ověřený. I minulý ročník jsme navštívili zabijačkové hody, ale vaříme tady poprvé,“ sdělila Anna Cigáneková z Jablonky.

Nebyl to však jediný premiérový program, jak doplnila hlavní organizátorka zabijačkových hodů a místostarostka Nivnice Marie Kománková. „. Nabízíme návštěvníkům teplé a studené zabijačkové speciality a vůbec poprvé děláme letos kapustnice. Vůbec poprvé jsme však také připravili biatlonovou střelnici, takže si každý může vyzkoušet střelbu ze vzduchovek,“ dodala.