Zdravotníci nezaznamenali zvýšený počet úrazů a hasiči neměli žádný výjezd k nehodám. „Mohu vám s radostí odpovědět konstatováním ‚na východní frontě klid‘.

Za celou noc jsme nemuseli zasahovat,“ potvrdil Roman Žemlička z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Dobré zprávy měla i mluvčí Uherskohradišťské nemocnice.

„Na traumatologické ambulanci jsme nezaznamenali žádný nárůst úrazů ve spojitosti s náledím,“ konstatovala mluvčí nemocnice Pavlína Jochová.

O bezproblémový provoz se od čtyř hodin ráno starali silničáři, kteří intenzivně sypali cesty napříč regionem od Chřibů až po hranice se Slovenskem.

Jednadvacetiletá Hradišťanka Tereza H. chtěla z Pákistánu propašovat devět kilogramů heroinu.
Soud s Hradišťankou zadrženou v Pákistánu byl odložen, zůstává ve vazbě

„Nejhorší situace byla ve vyšších polohám na Uherskobrodsku, zejména na úseku mezi Starým Hrozenkovem a Bystřicí pod Lopeníkem, na stoupácích z Bojkovic na Komňu a Bzovou, tradičně na Mikulčáku, a v okolí Žítkové, Strání, Lopeníku a Březové,“ vypočítal Rostislav Buchtík, jednatel Správy a údržby silnic Slovácka.

Dodal, že stejná situace by se měla opakovat i ve čtvrtek ráno.

Podle předpovědi se budou ve středu přes den objevovat ojedinělé slabé sněhové či dešťové srážky. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat mezi 1 a 5 °C, v noci klesnou až k -2 °C. 

V noci na čtvrtek se mohou místy vyskytnout mlhy a ojediněle mrznoucí mrholení, může se také tvořit náledí,“ uvedla Ivana Záluská z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického úřadu.

Tři policisté se zodpovídali za své jednání u soudu.
Soud potvrdil hradišťským policistům tresty. Ti měli zneužít své pravomoci