Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na vozíku se nedostala na jednání. Hned to řešila se starostou

Uherské Hradiště – Budete asi muset mé podněty vevnitř tlumočit místo mě. Takové postesknutí Hany Hrebečkové předcházelo v úterý 3. května večer setkání obyvatel Jarošova s vedením města Uherské Hradiště a Místní komisí Jarošov v prostorách tělocvičny jarošovské základní školy. Zúčastnit se jej chtěla také Hana Hrebečková, která je odkázána na elektrický vozík.

6.5.2016
SDÍLEJ:

Na setkání občanů Jarošova s vedením Uherského Hradiště se mimo jiné řešila i možnost bezbariérového přístupu do tamější školy. Foto: DENÍK/Jiří Kordovaník

Ovšem při příjezdu na samotné místo konání ji čekalo nepříjemné zjištění. Totiž že se s vozíkem do tělocvičny nedostane. Nicméně za vydatné pomoci několika zúčastněných, stejně jako za využití nejrůznějších improvizovaných „nájezdů", se jí to nakonec s vypjatým úsilím přece jen podařilo. Tím bylo ovšem nastoleno první téma veřejné debaty.

„Problém vznikl už jen tím, abych se sem vůbec dostala. Oficiální pozvánka zněla, že místní komise sem zve všechny občany Jarošova. Takže jsem si říkala, že zve snad i mě. Volala jsem si pro jistotu na město, kde jsem byla ujištěna, že se do tělocvičny opravdu dostanu. Jak ale všichni viděli, byl to poměrně problém. Přitom už dlouho platí, že v každé budově, kde má být veřejné shromáždění, by měl být i bezbariérový přístup," zaznívá jarošovskou tělocvičnou podnět Hany Hrebečkové poté, co po svém úvodním proslovu předává veřejnosti slovo starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. „Máte pravdu. Skutečně každá taková veřejná budova či shromažďovací prostor by měly být přístupné i pro lidi s handicapem," omlouvá se předseda Místní komise Jarošov Jan Zapletal. A jeho slova vzápětí doplňuje ředitel jarošovské základní školy Pavel Jančář. „My jsme ten vchod opravovali někdy před pěti lety a je pravdou, že od té doby se tu konaly pro veřejnost hlavně hody a jiné kulturní či sportovní akce. Nicméně vidíme, že je opravdu zapotřebí vchod v tomto smyslu přizpůsobit, a proto se o to co nejdříve pokusíme," zní slib ředitele školy.

Vzápětí už na dvě desítky úředníků, zástupců místní komise i představitelů města, čelí nejrůznějším připomínkám ze strany zhruba stejného počtu Jarošovanů. Řeší se doprava, chodníky i objekt bývalého pivovaru. „V Jarošově je určité množství lidí, od kterých dostáváte peníze do rozpočtu. Kolik tady proinvestujete? Vždyť to by muselo být někde za těch 20 let od revoluce poznat, nemyslíte? Tady je vidět akorát postavené sídliště a vše od pivovaru k Hradišti. To co je ale schované za pivovarem, to už vidět není," zaznívá další uštěpačná poznámka jednoho z přítomných. A jiní jsou ještě konkrétnější. „Máme tam chodník, který je hlavním přístupem k sídlišti – ten u potoka. V zimě se ovšem neudržuje a přitom jej využívá tolik lidí," hlásí směrem k úředníkům další podnět jiný z přítomných mužů. A obratem se mu dostává odpovědi od jednoho z úředníků. „Já to nechám prověřit a pokud je ten úsek průjezdný pro techniku, zařadíme jej samozřejmě do zimní údržby," zní jeho reakce na podnět nespokojeného obyvatele Jarošova.

Na dvě desítky „Jarošovjanů" poté apelovali také na to, že by mohli být ze strany vedení města daleko lépe informováni o nejrůznějších investičních akcí, které se v jejich ulicích uskutečnily, či které se naopak chystají. I možná díky tomu se tak na závěr dozvěděli, že už od července se o všem dočtou ve zpravodaji města Uherské Hradiště, který budou nově zdarma nacházet ve svých poštovních stránkách, anebo i to, že už za několik měsíců by se mohli ve směru na Uherské Hradiště projít po zcela novém chodníku při hlavní silnici.

Autor: Jiří Kordovaník

6.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volby na Třebíčsku.
SLEDUJEME ON-LINE
51

Odpoledne začínají volby do Sněmovny

Ilustrační foto.

Lidé na Slovácku dnes a zítra volí nové poslance

Raději jiná brigáda než za pár korun sčítat hlasy ve volební komisi

Volby do Poslanecké sněmovny začínají v pátek 20. října. I letos na řádný průběh hlasování budou v obcích dohlížet volební komisaři. Přestože je tato pozice placená, v mnoha obcích tuto funkci vykonávají stejní lidé nepřetržitě již několik let.

Okradl sedmdesátiléto seniora. Poznáváte zloděje?

FOTOGALERIE / Vyskládal zboží na pult u pokladny a chtěl zaplatit, v tom ale zjistil, že má pootevřenou tašku přes rameno a chybí mu tam peněženka. Sedmdesátiletého seniora okradl v pátek 15. září krátce před desátou hodinou dopoledne v supermarketu v ulici Vlčnovská v Uherském Brodě zatím neznámý pachatel. Policie ale na kamerových záběrech vypátrala, kdo má čin na svědomí.

Všechny karty na stůl. Zde jsou priority hlavních politických stran

Volby jsou tu. Pokud ještě nejste rozhodnutí, které straně dáte dnes či zítra svůj hlas, superdebata Deníku by vám mohla nabídnout řešení. Kandidáti deseti hlavních stran a hnutí včera představili klíčové priority svých programů.

Boxeři získali pro Lukáška 40 tisíc

FOTOGALERIE / Stejně jako v loňském roce i tentokrát měla boxerská akce ve Starém Městě, na které se představili také malí bojovníci, své charitativní poslání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení