„Účast sice přislíbili vozíčkáři Německa a Rakouska, ale ti se pár dní ze setkáním omluvili. Svojí návštěvou nás ale poctil prezident německé Maltézské pomoci Constantin Brandenstein," uvedl Michal Umlauf, vedoucí center Maltézské pomoci v olomoucké arcidiecézi.

Setkání začalo v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje mší svatou, kterou celebroval předseda Matice velehradské P. Jan Peňáz, který krátce před bohoslužbou přivedl na Velehrad stovku pěších poutníků ze sv. Hostýna.

Po mši svaté si dali vozíčkáři dostaveníčko na nádvoří u velehradské základní školy, kde byl pro ně připraven komponovaný pořad.

Štafetu moderování převzala po Monice Žídkové a Filipu Tomsovi Marcela Kořenková, jedna z prvních členek Maltézské pomoci v Olomouci.

Vozíčkáře a devadesát dobrovolných asistentů Maltézské pomoci přišli pozdravit Johanes Lobkovicz, prokurátor řádu Maltézských rytířů, Jiří Judas, ředitel Maltézské pomoci a hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

„Je dobře, že se i vozíčkáři sjíždějí na Dny lidí dobré vůle. Přijeli na ně i letos za svým duchovním cílem i za setkáním, při němž si užijí hezké chvíle. Jak jsem se tak díval po vozíčkářích a jejich asistentech, viděl jsem, že mezi nimi vládla pohoda a dobrá vůle," popsal své pocity ze setkání Stanislav Mišák.

„Škoda, že letos mezi nás nepřišla manželka prezidenta republiky paní Zemanová. To paní Klausová si mezi nás našla vždycky cestu, podala každému ruku a prohodila s ním pár slov," zavzpomínala na minulá setkání vozíčkářka Ludmila z Brna.

„Na setkání vozíčkářů jsem podesáté. Mám toto poutní místo velice rád a snažím sem vždycky přijet ve skupině více lidí, kteří si po cestě navzájem pomohou, nebo jim pomůže někdo jiný," svěřil se Maďar Lájoš.

Krev v žilách vozíčkářů a jejich asistentů rozproudila cimbálová muzika Pentla.