Společnou oslavu Dne dětí pro ně už třetím rokem připravily obě obce.

Na startu vítala děti v přestrojení za kouzelnici Anna Kremplová, předsedkyně Kruhu přátel ZŠ Velehrad, která kluky a holky poslala na stanoviště pohádkových bytostí.

Pat a Mat, uvězněná princezna, drak, čaroděj, dědeček co tahal převelikou řepu, Rumcajs, Cipísek a další pohádková stvoření se nacházela při cyklostezce mezi Velehradem a tamním autokempem za obcí. S nimi děti nic neslavily, ale plnily u nich zajímavé úkoly.

Na mole rybníka za vesnicí nejprve vytrhly tři zlaté vlasy děda Vševěda, pak se svezly po vodní hladině na motorovém člunu.

V cíli kluci a holky dostali poslední razítko do kartičky, mohli si opéct špekáček, svézt se na poníkovi, pobavit se na skákacím hradě nebo se zaposlouchat do písniček skupiny Kanonýři.

O zábavu se pak postarali žáci Divadelního klubu z velehradské školy krátkým divadelním představením. Neslo název Čtyři pohádky o jednom drakovi aneb Děti dětem. „V pohádce jsem si s dětmi zahrál krále, který neměl ani jméno.

Jako starostlivý táta-král jsem chránil své čtyři vymyšlené dcery, aby mi žádnou z nich nesebral drak, přilétnuvší do lesa za poutní obcí," usmíval se Aleš Mergental, starosta Velehradu.

„Bylo to báječně strávené odpoledne s pohádkovými postavičkami. O akci jsem se dozvěděl až v sobotu ráno u babičky na Velehradě. Ta mě i s mamkou po stanovištích doprovázela," radoval se devítiletý Petr Dočkal z Uherského Hradiště.