Veškeré zboží se podle mluvčího Charity Uherský Brod Olega Kapinuse sváží do Centra potravinové a materiální pomoci (CPMP) sv. Zdislavy a postupně rozdává lidem v akutní sociální nouzi.

„Darované potraviny pomáhají okamžitě. I v těchto dnech k nám samozřejmě chodí žadatelé o potravinovou a materiální pomoc, takže těmto lidem už vydáváme i potraviny z aktuální postní sbírky. Všem dárcům velmi děkujeme za vstřícnost a ochotu pomáhat," poznamenal vedoucí CPMP Kamil Hodulík.

Výtěžek aukce vín má pomoct hendikepované dívence
Hendikepované Verunce pomůže dobročinná aukce vzácných vín

Charita uvítá trvanlivé potraviny, například těstoviny, trvanlivé mléko, masové konzervy, mouku, paštiky, cukr, sůl, rýži, olej, a podobně. Také hygienické potřeby - pleny, vlhčené ubrousky, mýdla, toaletní papír, prostředky na nádobí nebo prací prostředky.

V Uherském Brodě lze potravinové dary a hygienické potřeby nosit do kanceláře Centra potravinové a materiální pomoci v budově městské nemocnice s poliklinikou - dětské oddělení, pavilon A, dveře č. 130 s logem Charity Uherský Brod. Sídlí v ulici Partyzánů. Otevřeno je od 7 hodin do 15.30.