Podle šéfa uherskohradišťských silničářů Rostislava Buchtíka se tak dokonale naplnily meteorologické předpovědi. „Na Uherskohradišťsku začalo sněžit mezi čtvrtou a pátou ranní, na Uherskobrodsku až kolem sedmé osmé. Na území celého okresu pracovalo celkem deset sypačů a šestnáct traktorů," prohlásil Buchtík. Největší komplikace čekaly řidiče v Chřibech, především v neděli ráno a večer však byly silnice v regionu sjízdné jen s velkou opatrností. „Výhodou je, že díky svátkům jezdila jen osobní auta, nikoliv kamiony. V opačném případě by mohly nastat podstatně větší potíže," dodal Buchtík.

Nedělní slota a karamboly se naštěstí obešly bez vážnějších dopravních nehod a zranění. Plné ruce práce ale měli hasiči, vyjížděli k více než padesáti událostem v celém kraji, nejvíce na Zlínsku a Vsetínsku. „V uherskohradišťském okrese jsme museli zasahovat například u Starého Hrozenkova, kde jsme pomáhali u odstranění stromu ležícího na silnici," informoval krajský mluvčí hasičů Libor Netopil. Padající stromy pak navečer úplně uzavřely silnici mezi Kudlovskou dolinou a Kostelany na Kroměřížsku.

Velikonoce roku 2013 ve Véskách.

Velikonoce ve Véskách. FOTO: Patrik Matušina

„Včera tady bylo krásné jaro, dnes tragédie. Sibiř hadra. Všude je neuvěřitelná spousta sněhu, který navíc stále padá z oblohy," hlásila o velikonoční neděli z Buchlova Petra Štulírková z občanského sdružení HB collegium, jež mělo o velikonočním víkendu na hradě pořádat „vítání jara". Řemeslníci, malérečky ani muzikanti ale nakonec na Buchlov nedorazili, památka zůstala po oba dva dny pustá. „Někteří telefonovali, že v takovém počasí nevyjedou. Zbytek jsme ráno odvolávali. Nechtěli jsme riskovat, aby někdo skončil s autem v lese," vysvětlila Petra Štulírková. Otevřené pro veřejnost zůstalo pouze nádvoří hradu. (více čtěte zde)

Vloni zde o velikonoční neděli stála slavobrána ozdobená jarními motivy, návštěvníky vítala děvčata v krojích s krátkými rukávci. Předevčírem však byl na začátku hradišťské Vinohradské ulice vylepen plakát s nápisem „odpolední program zrušen".

Příchozí tady měl bavit kouzelník, poníci s jehňátky, folklorní soubory i skluzavky. Odpolední program velikonočního putování vinohradskou ulicí zhatilo počasí. „Kvůli těžkému sněhu hrozilo propadnutí střech stanů, nemohli jsme tímto způsobem ohrozit účinkující na pódiu," uvedl organizátor akce Radmil Schneider.

Přesto se alespoň večer ozýval z mařatických vinohradů zpěv. Ve sklepech Synot a Včelka vyhrávaly cimbálové muziky Dolina a Slačáci. Přišlo několik desítek lidí, mezi nimi i Pavel Trubačík z Uherského Hradiště. „Mrzí mě, že se nekonal odpolední program, těšil jsem se na Míkovjan. Cesta byla sice špatná, ale ve sklepě už nesněží, je to fajn. Na rozdíl od ranní cesty do Boršic, kdy jsme potkávali auta v příkopech," sdělil Pavel Trubačík své dojmy.

Velikonoční pondělí v Rudicích.

Velikonoční pondělí v Rudicích. FOTO: Hana Děcká

Milí čtenáři, pokud máte fotografie z dnešní bílé nadílky v místě vašeho bydliště nebo výletu(?), pošlete nám je na milena.maresova@denik.cz. Nezapomeňte uvést svoje jméno a příjmení a místo kde byla fotka pořízena. Fotografie zveřejníme na webu Slováckého deníku. Děkujeme

SOUVISEJÍCÍ: Na Slovácku chumelí a sněhu stále přibývá