„Jako místní regionální knihy se nejvíce prodávají Zapomenuté příběhy slováckého Dolňácka nebo Buchlov. Dále je to Labyrint pohybu,“ uvedla Pavla Daníčková z hradišťského knihkupectví Portál.

Právě kniha Labyrint pohybu, která představuje rozhovor novinářky Renaty Červenkové s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem, si drží první příčky mezi nejprodávanějšími knihami v knihkupectvích v Uherském Hradišti i Brodě.

Podle Hany Řehořové z Řehořova knihkupectví je tato kniha dokonce na prvním místě. Téměř stejná situace je i v uherskobrodských knihkupectvích Formát a Špalíček.

Oblíbenost tohoto díla potvrzují také obě knihovny.

„Kniha Labyrint pohybu je od zařazení do fondu nepřetržitě půjčena a je na ni dalších šest rezervací,“ sdělil ředitel Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana Radovan Jančář.

V Knihovně Františka Kožíka je stav podobný, na přečtení této knihy čeká osm čtenářů.

Vysoký zájem o toto dílo nepřekvapuje fyzioterapeutku Uherskohradišťské nemocnice Lucii Štěpánovou.

„Pavel Kolář je kapacita ve svém oboru, přesto není povýšený a srozumitelnou formou lidem objasňuje mnohé otazníky týkající se zdraví a medicíny,“ sdělila svůj názor fyzioterapeutka. Podle ní se fyzioterapie díky Pavlu Kolářovi dostává do povědomí lidí.

„Přestože se pohyb z našeho života spíše vytrácí, je spousta lidí, kteří si uvědomují důležitost pohybu a chtějí se hýbat správně,“ dodává odbornice.

Autor: Jana Blahošová