„Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje doslova žil a byl velkým srdcařem přednemocniční neodkladné péče. A to i v době, kdy na záchrance nepracoval, ale působil jako vedoucí zdravotnického referátu na okresním úřadě v Uherském Hradišti a později také jako odborný pracovník Krajského úřadu ve Zlíně,“ řekla mluvčí Zdravotnického záchranného sboru Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

MUDr. Jaroslav Knot se na zajištění přednemocniční neodkladné péče podílel ještě v době, kdy tato služba spadala pod jednotlivé nemocnice. V Uherském Hradišti ji vykonával neuvěřitelných 20 let, a to od roku 1975 do roku 1995. Ke zdravotnické záchranné službě se vrátil v roce 2003.

O tři roky později se na výjezdové základně v Uherském Hradišti stal staničním lékařem a v roce 2007 vedoucím lékařem celé uherskohradišťské oblasti. Do důchodu odešel v roce 2014.

„Už jen tento velmi stručný výčet z jeho profesního života jasně potvrzuje, že záchrana lidských životů v rámci přednemocniční neodkladné péče byla pro doktora Jaroslava Knota celoživotním posláním. Houkající sanitky se zapnutými majáky z výjezdové základny v Uherském Hradišti doprovodily Jaroslava Knota na jeho poslední cestě,“ dodala mluvčí Gabriela Netopilová Sluštíková.