Na sto šedesát domácích mazlíčků z Dánska, Švédska, Polska, Slovenska, ale i České republiky se dva dny vystavovalo na očích odborných porotců. Mezi nimi už počtvrté nechyběla ani Miluše Zachrdlová z Prahy, která mimo další přivezla do Bojkovic také novopečeného národního vítěze za rok 2017 Šimiho.

„Je také moji nejoceňovanější kočkou, přestože se jedná o plemeno kočky domácí. Přišla jsem k ní vlastně náhodou, když ji našli na procházce moji dva psi ještě jako koťátko. Tehdy jsem si ji vzala domů a dostávala z horečky. Přitom jsem jí slíbila, že pokud se z ní vyléčí, udělám z ní národního šampiona. To jsem splnila,“ krátce popsala svůj příběh Miluše Zachrdlová.

Zavítat na Zámek Světlov až z Prahy přitom nebyl pro vystavovatele žádný problém. Prestižní výstava je totiž už po čtvrté symbolickým završením předchozí sezóny.

„Tradičně se k nám hlásí více chovatelů, než jsme schopni přijmout. V Bojkovicích se totiž na večerním galavečeru budou předávat ceny za národní vítěze za uplynulý rok. To je záležitost, kterou si málokdo z republiky nechá ujít,“ pochvaloval si věhlasnost jím organizované Mezinárodní výstavy Zdeněk Krajča.