V sobotu odpoledne byl kudlovický mužský sbor, jehož rodný list se začal psát před více než půl stoletím, pořadatelem v obci zavedeného Medového zpívání, letos s podtitulem Setkání třetího druhu. Na něm ale v nádvoří a zahradě chalupy Strmenských nezazněla ani jediná písnička o medu a včelkách, zatímco jejich sladký produkt tam ke koupi byl.

„První písnička v podání domácího mužského a ženského sboru s názvem Pán Bůh nám dal právo, pouze jediná z pořadu O duši, odstartovala pořad plný písniček o cestování mléčnou dráhou, okurkové sezoně či kruzích v obilí, ale i humorné scénky i soutěže,“ informoval Petr Ondruch, vtipný a pohotový moderátor, člen kudlovického mužského sboru. S úsměvem poznamenal, že v dosavadních 12. ročnících medové zpívání ale mnoho písniček o včelách a jejich produktu, medu, nezaznělo. Na prstech jedné ruky by je člověk spočítal.

„Dospělí a ženatí chlapi dobře vědí, jak ženské chlapům a oni zase na oplátku ženským mažou před svatbou med kolem huby. Po svatbě je všechno jinak. Zdaleka to už není tak růžové, jako před vyřčením ano životu ve dvou,“ svěřil známou skutečnost Petr Ondruch.

Medové zpívání se stalo už třináctým rokem silným pojítkem s Kudlovicemi. Za žhavého srpnového odpoledne se na pódiu ve dvoře Strmenských představil 170 divákům, mezi nimiž nechyběl ani hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, mužský sbor z Derfle, spevácká skupina Breza ze slovenské Grinavy, folklorní soubor Kunovjan s cimbálovou muzikou a domácí ženský a mužský sbor.

Aniž by se na obloze nad Kudlovicemi objevil neobvyklý světelný úkaz nebo UFO, záhadným způsobem se na Medovém zpívání objevil mimozemšťan alias Petr Mašláň, člen kudlovického mužského sboru a jeho sólista.

„Jsem velmi pyšná na oba naše pěvecké sbory, které naši obec v minulých dnech reprezentovaly na festivalu v Náměšti nad Oslavou, v neděli, krátce po skončení Medového zpívání, zase s Novém Hrozenkově. Těší mě, že mé pozvání na akci přijal i hejtman Zlínského kraje,“ svěřila po se skončení pořadu Renata Čechmánková, starostka Kudlovic.

Zarážení hory v Polešovicích 2019
V Polešovicích zarazili horu. Do vinohradu už ani krok
Veligrad 2019: Boj o hradiště
Veligrad táhl, boj o hradiště přilákal dva a půl tisíce diváků