„S řadou z nich jsme museli konstatovat, že ač se vinaři při výrobě vína bez síry neobejdou, někteří z nich s ní při jeho ošetřování špatně pracují. Byť některé vzorky byly hodně přesířené, je na dnešním koštu moc pěkných vín. Snad budou návštěvníci s prací degustátorů spokojeni,“ uvedl garant výstavy Josef Bičan z Traplic, na Moravě i v zahraničí uznávaný odborník na hodnocení vín.

Netajil se tím, že lidmi jsou trochu vytlačována sušší vína a raději sáhnou po těch sladších. Nic proti jejich chutím nemá, ale brojí proti doslazovaným vínům, v nichž je hodně řepného cukru.

Do devětadvacetileté historie koštů vína se v prvních třech ročních zapsali tupeští zahrádkáři, od 4. ročníku se jejich režie chopili začínající pěstitelé révy vinné. Ti nesli až do 20. ročníku pořádání výstav na svých bedrech a byli jimi dost unaveni.

„V roce 2010 se chopili pořádání koštů vína členové obecního zastupitelstva se skupinou vinařů, protože akci nechtěli nechat padnout, ale také proto, že jim leželo na srdci společenské vyžití občanů,“ vrátil se stručně do historie koštů v Tupesích jejich starosta Oldřich Vávra.

Vystavovatelé, jejichž vzorky byly nejlépe hodnoceny v odrůdách, ale také známkou 18,5 a výše, obdrželi keramický talířek a plaketu s motivy tupeské keramiky.