Ti si mohli nejen vychutnat houbové speciality, ale svým hodnocením také určit celkového vítěze koštu.

Kromě toho návštěvníky čekal od páté hodiny odpolední bohatý kulturní program a na závěr i rozdávání hodnotných cen v tombole.

„Houby mám strašně rád, ale žena je nemusí, takže si je dělám sám a výjimečně. Na podobné akci jsem poprvé a myslím, že se jedná o velmi podařený večer. Většinu nakládaných vzorků jsem už zkusil a musím říct, že číslo šestnáct je exkluzivní, to je můj favorit. Určitě zkusím i gulášek a topinku, jednoduše se nacpu houbami, abych měl na rok rezervu,“ řekl sedmadvacetiletý Nivničan Jakub Sobotka.

Čtěte také: Nivnická Beseda dostala konečnou podobu

Už pátý ročník koštu lemoval kromě hromady hřibů i kulturní program. V něm se představily děti z Mateřské školy Korytná, mykolog Roman Maňák a kapela Manyband.

„Nabízíme speciality v podobě hub v nálevech, které mohou návštěvníci hodnotit, a také v podobě několika jídel od guláše přes rohlíčky po paláně, což je obdoba lasagní, jenom upravená pro houby,“ upřesnil výběr jídla za organizátory Marek Smetana.

Celkově měl mykologický kroužek připravených téměř padesát kilo hub, především pak václavek, ryzců, praváků, suchohřibů či kozáků. Na výběr mimo naložené vzorky pak byly topinky s houbovou směsí, paštika z hub, rohlíčky plněné houbami, paláně či guláš s hřiby.

Související: Na zabijačce v Nivnici soutěžily obce o nejlepší kapustnicu

Nejběžnějším artiklem pro bělokarpatskou oblast jsou přitom hřiby smrkové a dubové, na podzim pak václavky, ryzce a holubinky.

"Pro první tři umístěné v koštu jsme připravili pletené koše plné hub. Tentokrát se však jedná o houbičky na úklidové práce,“ dodal Marek Smetana.

Jeden z nich nakonec připadl i celkové výherkyni koštu Marii Kubáňové z Květné. Druhé a třetí místo pak bral místní Josef Limanovský s dvěma svými vzorky.

Recept na paláněIngredience:
Hladká mouka 250 gramů
Mléko 1 litr
2 ks vajec
Hřiby (žampiony, lišky, kozáky) množství podle chuti
Máslo 50 gramů
Muškátový oříšek
Sůl
Olej na smažení

Příprava:
Nejdříve si připravíme těsto na palačinky. Prosetých 200 gramů hladké mouky smícháme se špetkou soli, dvěma celými vejci a půl litrem mléka. Na pánvi s rozpáleným olejem poté uděláme palačinky. Na bešamel s hřiby si rozpálíme na pánvi máslo, pomalu do něj vmícháme zbytek mouky a přiléváme k oběma ingrediencím zbytek mléka, které nakonec dochutíme muškátovým oříškem a špetkou soli. Do takto připraveného základu pouze přidáme houby (sušené, naložené, mrazené, ale i syrové) a vaříme, dokud houby nezměknou nebo se nespojí s omáčkou. Nakonec palačinkami vyložíme zapékací mísu, na ně nalijeme polovinu omáčky, opět přikryjeme palačinkami, na něž dáme zbytek omáčky. To vše nakonec přikryjeme ještě palačinkami a dáme zapéct na dvě stě stupňů po deset minut.