„Bylo poznat, že v minulém roce byla krásná úroda. Řekl bych, že máme zhruba o sto vzorků víc, jak v minulém roce a jsou velice kvalitní,“ hodnotil košt jeden z hlavních organizátorů Petr Radoch a dodal. „Překvapila nás návštěvnost, máme plno. Je tady přes dvě stovky platících.“

Šampionem koštu se stal Martin Hejmalík z Buchlovic se svojí slivovicí z roku 2016.

„V loňském roce jsem vyhrál s meruňkou. Za titul jsem samozřejmě rád, ale ještě teď jsem z vyhlášení nervózní,“ svěřil se šťastný vítěz.

Z šesti hlavních ocenění zůstali ve Lhotě jen dvě. Gabriela Nohálová získala diplom v kategorii likéry za medovinu s mátou a Vojtěch Radoch za vzorek třešně. Další ceny putovaly mimo lhotský katastr.

Vítěz meruňkovice se stal Petr Beňo ze Znojma, hruškovice Miroslav Rokyta z Nedakonic, jablkovice Radek Svozil z Javorníku a šampionem už zmiňovaný Martin Hejmalík z Buchlovic.

„Když se nebudou Lhoťané umísťovat, tak asi budeme muset udělat košt jenom pro místní,“ okomentoval s úsměvem výsledky organizátor akce Petr Radoch.

Na košt přijela do Lhoty i návštěva z dalekého Kazachstánu Ajgul Chairullina. „Máme tady kamarádku, která nás pozvala. Je to moc krásná akce,“ svěřila se sympatická černovláska, která žije v Česku už několik let.

O vytvoření co nejlepší nálady se na lhotském koštu snažila známá cimbálová muziky Olšava z Uherského Brodu.

SETKÁNÍ. Myslivečtí trubači z různých koutů Moravy koncertovali v Boršicích a Véskách, ale také degustovali 61 vzorků vína.
Koncerty mysliveckých trubačů završila degustace vín