Sdružení nezávislých vedené stávajícím starostou s přehledem vyhrálo a také starosta Karel Navrátil dostal nejvíce hlasů ze všech kandidátů. Naopak překvapení se konalo v Žítkové. Kandidáti ČSSD v čele Ladislavem Masaříkem porazili kandidátku KDÚ-ČSL, kterou do voleb vedla dlouholetá starostka Eva Hargašová.

Daleko ke klidu měla naopak předvolební nálada v Pitíně, kde v čele kandidátky ODS figuroval statutární hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš. Debatující skupinka před budovou obecního úřadu s napětím očekávající volební výsledek se na hony lišila od jiných míst. „ Po obci někdo před volbami vylepil dopisy škaredě hanící našeho starostu. Na základě této skutečnosti vznikla mezi občany petice na jeho obranu. Tak se nedivte, že to teď v Pitíně tak vře a jsme netrpěliví, jak to dopadne,“ uvedli na vysvětlenou rozjitřené atmosféry shromáždění občané Pitína.

K otázce, kdo za hanlivým dopisem stojí, se vyjádřit nechtěli. Vzrušení nastalo ve chvíli, kdy ze dveří radnice vyšli dva členové volební komise s doklady o spočítaných hlasech. Čekala je však ještě cesta na městský úřad do Bojkovic. Zde po potvrzení správnosti voleb byly údaje, tak jako z jiných obcí, vloženy do počítače a program vyhodnotil nově zvolené zastupitelstvo obce. A tak se nakonec i v Pitíně dočkali rozřešení, i když je částečného. Volby s 284 hlasy vyhrál stávající starosta Martin Zálešák (KDÚ-ČSL) a o 26 hlasů porazil druhého nejúspěšnějšího kandidáta Libora Lukáše (ODS). Zda bude starosta ve své funkci pokračovat, však ukážou až povolební jednání.

Alena Kučerová