Po stezce Rulandského bílého na bicyklech vyrazili například Radek a Marcela Jarošovi. A do pedálů nešlapali sami, jeli se svými psíky Albertem a Lemiuxem v košících. Do Uherského Hradiště přicestovali až z Bílovce od Nového Jičína.

„Kdysi před lety nás sem vzali známí a nám se to tady moc zalíbilo. Od té doby sem jezdíme na jaře i na podzim otevírat a zavírat cyklostezky,“ prozradila Deníku Marcela Jarošová.

To poprvé se do cyklovýletu zapojil fotograf Radovan Chvíla z Drslavic.

Všetulská hůlka.
Na holešovský zámek se sjelo přes 900 mažoretek

„Nakonec jsem spojil dvě trasy a to stezku Muškátu moravského se Stezkou Po stopách cisterciáků – Velehradská. Jel jsem s partou kolařů a zastavovali jsme v každém druhém sklípku na vínko i další občerstvení. Fakt skvělá atmosféra a dokonalé počasí,“ popsal své sobotní zážitky Radovan Chvíla, jenž vloni v září absolvoval na kole trasu z Lisabonu do Santiaga de Compostela.

Podle Hany Patkové z Městského informačního centra v Uherském Hradišti se 18. ročníku Na kole vinohrady Uherskohradišťska účastnilo téměř 700 registrovaných cyklistů a 500 cyklistů neregistrovaných. Celkem si mohli užívat projížděk po 62 kilometrů dlouhé Královské stezce Ryzlinku rýnského, na níž byla k poznávání obce jízd králů.

Stejně dlouhá byla stezka Blatnického roháče. Celkem 40kilometrů pak byla dlouhá stezka Muškátu moravského. O dva kilometry byla kratší stezka Rulanského bílého, na níž byl raritou Kudlovický vinný žleb. Šlapat do pedálů bylo možné také po 31 kilometrů dlouhé trase Po stopách cisterciáků – Velehradská. Nejkratší - 10 kilometrová stezka Sadská, byla určena pěším.

Poděkujte hasičůmPoděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakce