„Je to vyjádření mého vlastního postoje i názoru našeho kina jako celku. S osudem obyvatel Tibetu zcela soucítím, a proto jim chci vyjádřit přízeň alespoň touhle cestou. Nicméně je to zároveň symbolické vyjádření podpory všem utlačovaným lidem současného světa. Stejně tak bychom mohli vyvěsit vlajku Kuby či Ukrajiny," vyjádřil se Josef Korvas.

Městská kina Uherské Hradiště se tak i letos připojila k akci Vlajka pro Tibet, která od poloviny devadesátých let symbolicky připomíná porušování lidských práv nejen Tibeťanů, ale všech obyvatel Číny.

Tibetská vlajka bývá každoročně vyvěšována na celé řadě míst, a to právě 10. března. Na tento den totiž připadá výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci, které si v roce 1959 vyžádalo životy více než 80 tisíc lidí.

Další více než milion jich v následujících letech zahynul ve věznicích, pracovních táborech, či v důsledku hladomorů. Včera se vyvěšením vlajky k této akci připojilo celkem 689 obcí, měst, městských částí, magistrátů či krajů v České republice.