A ten na II. ročníku mezinárodního festivalu amatérských družstev ve vaření kotlíkového guláše s názvem Gulášfest Kunovice 2019 vařilo osm týmů ze Slovácka, jedno družstvo s názvem Turanci ze slovenské Staré Turé a jedna pětičlenná krojovaná parta kuchtíků ze středomaďarského okresního města Nagykáta.

Soutěžní týmy dopřávaly chuťovým buňkám návštěvníkům akce dokonalou slast. Od 7.30 začaly vařit guláše nejrůznějších názvů. Třeba turanský kotlíkový guláš, maďarský tápiómente second line, pikantní ďábelský, vítězný, handrláci či derflanský býček.

Žádný člen toho z deseti soutěžících družstev nechtěl prozradit tajemství receptu. „Kolik masa, tolik cibule, říká jedno gulášové pravidlo. Důležité je, nezahušťovat guláš moukou,“ tvrdili Turanci ze Staré Turé. To kunovický Jiří Pipal konstatoval, že recept na guláš je pořád stejný, ale teprve finální výrobek je potřeba dochutit, ale triky jak neprozradil.

Prostě, kuchtíci a kuchtičky se shodovali na tom, že guláš by měl být gurmetským požitkem. Rozhodně ale nemysleli mišmaš něčeho v paprikové a cibulové omáčce podivné konzistence a složení. Tu svou chuťovou variaci si prý každý musí vyzkoušet a doladit sám.

A výsledkem II. ročníku Gulášfestu Kunovice 2019 aneb Sletu kuchtíků guláše, byly opravdu vynikající jídla, po jejichž konzumaci se někteří návštěvníci olizovali až za ušima. Pro jury nebylo vůbec jednoduché určit pořadí tří nejlepších týmů.

„Prvenství přisoudila porota turanskému kotlíkovému guláši, který připravil tým s názvem Turanci ze Staré Turé.  Druhé místo patřilo kunovickému družstvu Filoména, které uvařilo guláš s názvem vítězný, třetí skončil kotlíkový guláš handrláci, uvařený členy týmem kunovického folklorního souboru písní a tanců Handrlák,“ vynesl verdikt poroty Jiří Lůčný, místostarosta Tělocvičné jednoty Kunovice, která Gulášfest organizovala. Netajil se tím, že soutěžící družstva měla uvařené guláše před polednem, tedy ještě před stanoveným časovým limitem.

Komisaři posuzovali zejména barvu, hustotu a chuť guláše, jeho finální chuť i měkkost masa.

„Když je guláš zahuštěný moukou, je hustý, na chuť je docela mazlavý. Nejlépe je zahustit guláš chlebem, brambory, kukuřičným škrobem či maizenou,“ prozradil Miroslav Junaštík, vedoucí závodní jídelny a hotelu, inspektor České obchodní inspekce.