Festival Sportuj pořádají sportovní kluby a spolky TC Staré Město, Tenis Slovácko, FBC Slovácko, Šachy Staré Město, VSK Staré Město a Jiskra Staré Město, kteří na něj pravidelně zvou své kolegy z celého regionu Slovácko.

Už ve čtvrtek a v pátek se festivalu zúčastnilo 1600 dětí ze škol a školek z celého regionu, další téměř tisícovka dorazila se svými rodiči v sobotu.

Mladí atleti z dětských domovů bojovali o medaile na stadionu Dany Zátopkové
Mladí atleti z dětských domovů bojovali o medaile na stadionu Dany Zátopkové

„Celkem tak naším areálem prošly za tři dny asi dva a půl tisíce dětí, které měly možnost vyzkoušet si dvacítku sportů. Máme radost, že i šestý ročník festivalu se vydařil,“ ředitel Sportparku Rybníček a předseda organizačního výboru David Mišťúrik.

„Jsem překvapený, kolik sportovních disciplín je tady k dispozici, to jsem nečekal, je to skvělá akce,“ doplnil ho Jiří Jaroš, člen Rady Zlínského kraje, který přijal na akci pozvání.

Dětský čtyřboj zaujal biatlonisty

Novinkou letošního ročníku byl dětský čtyřboj – běh, střela na fotbalovou a florbalovou branku a člunkový běh. Každá disciplína měla svého garanta a běhu se ujaly mladé biatlonové naděje Kateřina Gotvaldová a Petr Hák.

„Moc jsem si to užil. Takové sportovní dny se mi hodně líbí, jako malý jsem je často navštěvoval a vzpomínám na to dodnes,“ zhodnotil den Petr Hák. „Mně se líbila hlavně ta dětská radost ze sportu a malé odměny, je vidět, že to děti baví,“ doplnila ho reprezentační kolegyně Kateřina Gotvaldová.

Premiérové setkání rodu Tinků. Rodokmen odhalil netušené příbuzenské vazby
Premiérové setkání rodu Tinků. Rodokmen odhalil netušené příbuzenské vazby

V průběhu tří dnů se na festivalu Sportuj 24 představily nejrůznější druhy sportů: od klasického hokeje, in-line bruslení, fotbalu či házené až po méně tradiční, jako jsou tanec, squash, motokros nebo šachy. A právě simultánní šachová partie velmistra Vlastimila Babuly s veřejností byla jedním z bodů doprovodného programu.

Smysl festivalu Sportuj je jednoduchý: v jeden den a na jednom místě se prezentují nejrůznější sportovní kluby, které dětem i jejich rodičům umožní vyzkoušet si různé druhy sportu. A tak není výjimkou, že si právě z festivalu Sportuj děti odnáší přihlášku do vysněného sportovního kroužku.

Vybrali jsme pro vás:

Salto mortale. Řidička u Komně obrátila své auto na střechu těsně vedle stromu
Řidička u Komně se podruhé narodila. S autem skončila na střeše vedle stromu
Generace skautů se sešly v Hradišti. Z jamboree je malý festival
Generace skautů se sešly v Uherském Hradišti. Z jamboree je malý festival
Policejní auto. Ilustrační snímek.
Krádež šály na stadionu v Uherském Hradišti. Muži hrozí vězení
Fotbalisté Uherského Ostrohu (červené dresy) útočí na vedoucí Ořechov. Na snímku Jiří Jurčeka.
Uherský Ostroh bodoval pojedenácté v řadě. Trenér Šálek: Je to až neuvěřitelné