„Snažíme se, aby se vozíčkáři mohli na Velehradě dostat na všechna místa a ke všem programům, které jsou tady k dispozici. Kromě toho se stejně jako v předchozích letech mohou zúčastnit odpolední poutní bohoslužby v bazilice a po ní následujícího setkání spojeného s návštěvou zajímavých hostů," přiblížil Umlauf. Vozíčkáře navštíví Ewa Farna či Markéta Konvičková, pozdravit by je měl také hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Velkým lákadlem bývá také večerní koncert lidí dobré vůle, který vozíčkáři tradičně sledují z míst v prvních řadách. „Krásnou tradicí se stalo opékání po koncertě, kdy se setká poměrně velká skupina kolem ohně. Lidé, kteří se třeba dlouho neviděli, zde mají možnost si popovídat," doplnil Umlauf. Počet vozíčkářů, kteří se účastní cyrilometodějských slavností, se kolem stovky v posledních letech pohybuje pravidelně.

Mnozí z nich jezdí na Velehrad opakovaně. „Existuje takové jádro poutníků, kteří se nám dlouho dopředu ozývají, že by rádi přijeli, a chtějí se tady setkat se svými kamarády," poznamenal Umlauf. Maltézská pomoc se snaží umožnit také zdravotně postiženým, aby slavnosti soluňských věrozvěstů prožili naplno stejně jako zdraví lidé. Již třetím rokem jim k tomu pomáhají i rekonstruované prostory kolem baziliky.