„Chléb připravujeme tak, jak předpokládáme, že to dělali naši předkové. Během těch let jsme ale postup samozřejmě upravili i tak, aby nám vyhovoval a výsledek byl co nejlepší," vysvětlil jeden z organizátorů akce Jiří Miloš.

Práce přitom začaly už před pátou hodinou ranní, kdy pekaři začali s rozpalováním pece. S mísením těsta, na něž padlo 32 kilogramů mouky, začali členové Dolněmčanu v devět hodin ráno.

„Používáme hladkou mouku s malou příměsí celozrnné. Jednou jsme zkoušeli péct celozrnné chleby, ale v této peci se nám nepovedly, takže jsme se vrátili k osvědčené receptuře," popsal Jiří Miloš. Postup zahrnuje taky nezbytné potření bochníku slanou vodou, aby kůrka patřičně změkla.

Akce, která zahrnovala také vystoupení folklorního souboru Dolňácko Hluk a mnohým dalších přitom původně vznikla ze zářijového vaření povidel, kdy organizátory napadlo vyzkoušet funkční pec v dolněmčanském starém mlýně.

„Nejsme folklorní soubor, který se prezentuje jen na jevišti hudbou a tancem. Snažíme se jít dál a skutečně využívat toho, co nám zanechali naši předkové," vysvětlil Jiří Miloš.