„Se zaměstnanci jsme v kontaktu, léčí se doma a průběh onemocnění je u nich buď zcela bez příznaků nebo v lehké formě. Otestováno máme už 176 našich zaměstnanců,“ sdělil Egon Havrlant.

V souvislosti s multioborovou JIP je podle něj bezpříznakově nakažen také jeden pacient, jenž je hospitalizovaný na infekčním oddělení.

„Dále v Uherskohradišťské nemocnici aktuálně leží celkem čtyři covid pozitivní pacienti. Ti jsou samozřejmě v izolaci a důležité je také říci, že u žádného z nich není potvrzeno, že by se nakazil v nemocnici,“ uvedl Egon Havrlant.

Nebojte se přijít léčit

Během celého období pandemie až doposud prošlo Infekčním oddělením Uherskohradišťské nemocnice kolem padesáti covid pozitivních pacientů.

„Udělali jsme vše pro to, aby se pacienti u nás cítili naprosto bezpečně a chtěli bychom na ně apelovat, aby se nebáli přijít do Uherskohradišťské nemocnice se svými zdravotními potížemi a zbytečně je neodkládali,“ vzkazuje ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

Doposud tři úmrtí

Doposud Krajská hygienická stanice Zlínského kraje zaregistrovala kumulativně celkem 420 onemocnění COVID-19, z toho 3 úmrtí a 366 osob bylo vyléčeno.

„V současné době je evidováno sedm potvrzených případů onemocnění COVID-19 na Kroměřížsku, 25 na Uherskohradišťsku, 15 na Vsetínsku a čtyři na Zlínsku,“ informovala vedoucí oddělení kanceláře ředitele Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Vendula Ševčíková.