„Během prázdnin se turisté i místní mohou zapojit do letní soutěže s Českou televizí Zastavte Nečas! V hlavní budově získáte unikátní kód do soutěže a bonusem návštěvy je pro děti připravený pracovní list, se kterým můžete projít dobře utajenou výstavu Tajný život medvídků,“ láká k návštěvě mluvčí Slováckého muzea Pavel Princ.

Druhou prázdninovou aktivitou Slováckého muzea je komentovaná prohlídka stálé národopisné expozice Slovácko. Pondělní nebo páteční prohlídky s průvodcem je nutné rezervovat předem ve dvou časech, a to v 10 nebo 14 hodin.

„Při prohlídce se s návštěvníky vypravíme po stopách našich předků žijících na Slovácku. Zjistíme, jakými rukodělnými činnostmi se dříve lidé zabývali. Podíváme se na rozmanitost lidového oděvu, ale hlavně prozkoumáme, jaké rodinné či výroční obyčeje lidé oslavovali,“ nabízí Alexandra Turečková ze Slováckého muzea.

Na konci srpna je pro návštěvníky připraveno tradiční indiánské loučení s prázdninami.

„Pro všechny, malé i velké děti, které se na chvíli chtějí stát indiány a stylově se rozloučit s prázdninami je připravena na 28. srpna od 14 do 16 hodin ve stínu kaštanů na nádvoří Galerie Slováckého muzea výroba čelenek s pery, korálkové ozdoby, střelba z luku a malování svého totemu,“ láká programová pracovnice Slováckého muzea Petra Tománková. V případě nepříznivého počasí je program zrušen.