„Ačkoliv se dešťové kapky snášely na vodní plochy v revírech zapsaného spolku Moravského rybářského svazu Nedakonice v Sádkách, Inzl a Pod Obloučí až do 17. hodiny, tedy do oficiálního zahájení závodu, přišlo si k nim prut nahodit 120 rybářů z Moravy a Slezska,“ informoval Pavel Dvouletý, jeden z organizátorů rybářského klání.

Na to, aby jim na háčku uvízl kapr, candát, úhoř, amur nebo sumec měli příslušníci Petrova cechu šestnáct hodin.

„Za tu dobu jsem chytil 30 kaprů, ale všem jsem dal svobodu. Změřit jsem si přinesl pouze úhoře, ale i toho jsem pak vrátil do vody. Na nočních rybářských závodech v Nedakonicích jsem si ryby už potřetí úžasně zachytal,“ svěřil se Pavel Bystroň z Ostravy.

V Ostrožské Lhotě se konaly o víkendu ženáčské hody.
Hodovou Československou besedu tančilo ve Lhotě 16 párů

Předseda nedakonického rybářského spolku Antonín Mařák se netajil tím, že vodní plochy, v nichž byly ryby loveny, ukázaly, co v nich skutečně je.

„Před závodem jsme do nich přivezli z Rybářství Hodonín a Tovačov jedenáct centů ryb. Na háčcích soutěžících rybářů skončilo přes padesát kaprů, ale také nějaký ten candát, úhoř a amur,“ nechal se slyšet šéf zapsaného nedakonického rybářského spolku.

Hodinu po skončení rybářského klání předal nejprve ceny třem nejlepším mladým rybářům ve věku do 16 let. Vítězem se stal Ondřej Krajan, který ulovil kapra o délce 55 cm a váze 4 kila. Druhé místo patřilo Michalovi Dvouletému, který lapil šupináče dlouhého 54 cm. Cenu za třetí místo si odnesl Tomáš Dvouletý, všichni z Nedakonic.

V kategorii dospělých se vítězem stal vlčnovský Ondřej Panáček, který ulovil kapra o délce 61 cm a váze 5,78 kg. Jen o dvě deka méně, ale při stejné délce vítězného kapra, měl úlovek Radka Snášila. Třetí místo patřilo Michalovi Tománkovi. Ten chytil kapra o délce 61 cm, ale jen o hmotnosti 3,95 kila.

Vítězové v kategorii dětí a dospělých si poprvé v historii závodů odnášeli domů nejen své úlovky, ale i poháry. „Ryby jejich rodiny snědí, ale poháry budou na věky v jejich domovech na čestných místech,“ dodal Pavel Dvouletý.

Česnekem byl provoněn nejen areál buchlovického zámku, ale i městečko Buchlovice.
Buchlovice smrděly česnekem. Ale nádherně