Produkce hledá v regionu zájemce o komparzní role.
„Natáčení bude probíhat v Uherském Brodě a okolí. Do komparzu se můžou hlásit jak muži, tak i ženy – bez ohledu na věk či postavu. Honorář za natáčení se pohybuje od 500 do 900 korun v závislosti na odtočených hodinách," uvádí Kamila Hlochová, výkonná producentka ze společnosti Frame100r.
Zájemci o komparzní role se mohou hlásit na e-mailu komparz@frame100r.com.
„Ve zprávě musí uvést své jméno a příjmení, datum narození, telefonní číslo a adresu bydliště. Důležité je také připojit aktuální fotku tváře a celé postavy,“ doplňuje Hlochová.
Projekt Tichý společník vznikl nejdříve jako scénář. Ten byl oceněn nadací RWE. Poté jej autor, Pavel Göbl, přepsal do knižní podoby. Novela získala cenu Magnesia Litera a nominaci na cenu Josefa Škvoreckého. Jedním z důvodů tohoto ocenění byla i Göblova práce s jazykem.
Jako rodák ze Slovácka a dlouholetý obyvatel Valašska stvořil z těchto dvou nové libozvučné nářečí. Nejen proto je téměř celý děj filmu zasazen právě do Uherskobrodska.
Tvůrci, kteří z velké části pocházejí ze Zlínského kraje, chtějí prostřednictvím Tichého společníka divákům ukázat jedinečnou magii tamní krajiny i její schopnost být plnohodnotným aktérem děje.
„Štáb bude natáčet konkrétně v Bystřici pod Lopeníkem, Bánově, Komni, v Březové, Vápenicích, Lopeníku, Lidečku a v Uherském Brodě,“ popisuje Magdaléna Hladká.
Hotový snímek má do kin zamířit v příštím roce. A jeho námět? V podhorské obci vyvstane problém – téměř plný hřbitov a kolem něj žádný volný pozemek.
Většina lidí v obci jsou katolíci, takže šetření místem v podobě uren tady nehrozí. Obecní pobuda, lesní dělník a hrobník Miroslav Malina přijde s netradičním řešením.