Jedním z jejích vrcholů byl přílet vojenského vrtulníku MI 171 Š, Armády ČR. Stroj přilákal k prohlídce desítky malých i velkých milovníků letadel. „Nejlepší byl ten maskáčový vrtulník. Byl jsem se podívat i uvnitř," hlásil nadšeně šestiletý Ondra Kubík z Uherského Hradiště, který přijel do Boršic s tatínkem, jež se už několik let věnuje lepení modelů letadel. „Takovou akci jsem si nemohl nechat ujít, myslím, že je tu na co se dívat, pro děti naprosto ideální," doplnil svého syna otec František Kubík.

Stroje se do Boršic začaly slétat okolo desáté hodiny dopoledne. Lidé, kteří přišli před oficiálním začátkem programu, po 14. hodině, si mohli prohlédnout nejen letadla na zemi, ale také ve vzduchu a to vše s komentářem Jana Fridricha, viceprezidenta pro zahraniční záležitosti Letecké amatérské asociace České republiky. Ten přítomným vysvětlil vše od parametrů letounů přes typy letů až po osoby konstruktérů.

„Kdyby si chtěl někdo pořídit pilotní průkaz, musel by počítat s tím, že za jednu letovou hodnu zaplatí od 1500 korun a musí absolvovat minimálně pětadvacet lekcí," informoval návštěvníky Jan Fridrich. Mezi více než čtyřicítkou strojů byla k vidění i novinka, autogyro vírník, Piper L4 nebo casa 1–131E Jungmann. V tomto letadle předvedl Jan Ruzyňský akrobatickou show. V Boršicích se nachází šestisetmetrová přistávací dráha, proto se tam mohli slétnout ultralighty různých typů. Příchozí viděli také několik seskoků parašutistů, jeden dokonce z rogala. Kdo se chtěl podívat na Slovácko z výšky, mohl si zaplatit pěti nebo desetiminutový let vrtulníkem. Nechyběla ani zábava pro děti v podobě kolotočů, stánků a různých pamlsků. Na závěr akce z Boršic odstartoval horkovzdušný balon. „Už po hodině jsme měli vyprodanou první patnáct set vstupenek, a to platili jen dospělí," pochvaloval si za pořadatele Josef Franta.