Bohužel naše řidičské dovednosti a jezdeckou trpělivost zakoušíme jako motoristická veřejnost v průběhu celého zbytku roku. Jenže nedobrovolně, v běžném provozu, bez podpory týmu, a hlavně každý den – adrenalin nám stoupá kvůli rozbitým silnicím, neexistujícím obchvatům, nedokončené dálniční síti a stále delším kolonám se všudypřítomným stresem.

Zatímco závodníci Barumky mají tempo pekelné, výstavba dálnic zcela ztratila na dynamice a stavební připravenost je spíše na bodu mrazu.

Aktivisté nám statečně bojují za dobré životní podmínky pro křečka polního a už jen několik nadšenců, se snaží bojovat za lepší životní podmínky pro homo sapiens. Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě pomáhá tento stav změnit.

Podpořte, prosím petici, kterou jsme iniciovali ve prospěch urychlení výstavby dálnic na Moravě D49 a D55 (více na www.infrastrukturamorava.cz). Potřebujeme tyto cesty postavit, jak z důvodu ochrany životního prostředí, tak i z důvodu hospodářsko-sociálního rozvoje této části Moravy a Slovenska.

Adrenalinovou jízdu je totiž potřebné si užívat jen v roli diváků na Barumce, nikoliv jako řidiči v každodenním silničním provozu. Sjednoťme své úsilí pro dobrou věc.

Libor Lukáš,

předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě