Bohužel naše řidičské dovednosti a jezdeckou trpělivost zakoušíme jako motoristická veřejnost v průběhu celého zbytku roku. Jenže nedobrovolně, v běžném provozu, bez podpory týmu, a hlavně každý den – adrenalin nám stoupá kvůli rozbitým silnicím, neexistujícím obchvatům, nedokončené dálniční síti a stále delším kolonám se všudypřítomným stresem.

Zatímco závodníci Barumky mají tempo pekelné, výstavba dálnic zcela ztratila na dynamice a stavební připravenost je spíše na bodu mrazu.

Aktivisté nám statečně bojují za dobré životní podmínky pro křečka polního a už jen několik nadšenců, se snaží bojovat za lepší životní podmínky pro homo sapiens. Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě pomáhá tento stav změnit.

Libor Lukáš
Jdu do boje o senát kvůli dopravě, říká někdejší hejtman

Podpořte, prosím petici, kterou jsme iniciovali ve prospěch urychlení výstavby dálnic na Moravě D49 a D55 (více na www.infrastrukturamorava.cz). Potřebujeme tyto cesty postavit, jak z důvodu ochrany životního prostředí, tak i z důvodu hospodářsko-sociálního rozvoje této části Moravy a Slovenska.

Adrenalinovou jízdu je totiž potřebné si užívat jen v roli diváků na Barumce, nikoliv jako řidiči v každodenním silničním provozu. Sjednoťme své úsilí pro dobrou věc.

Libor Lukáš,

předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě