Na parketu se míhaly tanečnice v pestrobarevných šatech posetých volány, kterým galantně sekundovali muži ve vysokých holínkách a s klobouky na hlavách. Na Slovácku se totiž konal už desátý ročník Telegrafního country bálu, který odstartovala nejenom hudba, ale také nefalšovaná promenáda z Apalačských hor.

Letos poprvé program z velké části ovládli tanečníci a muzikanti ze sousedního Slovenska. „Zahraje nám slovenská kapela Neznámi ze Štěrus, která už pro nás vůbec není tak neznámá,“ zavtipkoval moderátor večera v nepostradatelném černém klobouku.

Slováci se na pódiu během celého večera střídali s pořadatelskou country kapelou Telegraf. O taneční ukázku se postaralo slovenské seskupení tří párů pojmenované Maryland. Ti pochází z nedalekého Trenčína a na kontě mají mnoho titulů z mistrovství Slovenska i Česka. S tanci vystoupil i kroužek Dreams country Zlín, který bálovou štafetu drží už od samotného začátku této tradice.

Parket se do posledního místa zaplnil v moment, kdy přišla na řadu výuka tance. Tentokrát si návštěvníci mohli nacvičit „odrůdu“ z přelomu šedesátých a sedmdesátých.Mimo tradiční tombolu v sále nechyběl ani stánek s originálními koženými klobouky či rozcestník, který tanečníkům ukazoval směr na taneční parket či k občerstvení.