Od sobotních ranních hodin bylo ale nebe otevřené a slunce doprovázelo 157 pěších turistů na trasách 9, 20 a třiatřicet kilometrů a cyklisty na 45kilometrové trase malebnými a tajemnými zákoutími Chřibů. Den stvořený pro výlety, krásný svěží vzduch, slunce a dobrá nálada doprovázelo 157 pěších turistů a cykloturistů na trasách nejstarší turistické akce na Slovácku.
„Na svěžím vzduchu, slunci a radosti z krásného zážitku při putování na dvacetikilometrové trase kolem starobylého hradu Buchlova a přes kopec Modla s kaplí sv. Barbory si naše kvarteto posílilo svou imunitu, která je nyní tak potřebná v tom covidovém čase,“ nechala se slyšet při vítání podzimu v Chřibech Monika Gilková ze Starého Města, zdravotní sestra Uherskohradišťské nemocnice.
Také další účastníci Chřibské 33 si pochvalovali nejen teplé a slunečné počasí, ale také to, že šlapali přírodou s lidmi stejných zájmů, že si na pár hodin vyčistili hlavu od svých každodenních starostí. Patřila k nim desetičlenná parta plná humoru, a to E třídy maturitního ročníku 1984 uherskohradišťské gymnázia.
„Poprvé jsme šli Chřibskou 33, když jsme byli v prvním ročníku gymnázia. Už je to 40 let. Od té doby jsme ji nikdy nešli. Ale máme pravidelné srazy, na nichž se nás schází kolem čtyřiadvaceti. Dnes jsme si vybrali nenáročnou trasu, na níž jsme si v tajemných zákoutích Chřibů protáhli své svaly, ale také užili hodně humoru,“ řekl s pousmáním mluvčí party Petr Štěrba, v níž šlapala Paola Salac Hanáková, rodačka z přímořského státu Chile, ležícího v části Jižní Ameriky při pobřeží Tichého oceánu.
Hradišťan jako poleno
„Paola má francouzské státní občanství, protože od malička žila se svými rodiči ve Francii. Já se s ní potkal a poznal v Rakousku, nyní spolu bydlíme jako manželé v Praze, v níž žiji od skončení vysoké školy. Ale Hradišťan jsem jako poleno, protože v metropoli Slovácka jsem se narodil,“ svěřil se Pavel Hanák, jehož manželka se zúčastnila pochodu přes Chřiby podruhé, zatímco on jej absolvoval několikrát.
V cíli turistické akce, které bylo nakloněno teplé a slunečné počasí, dostal pamětní list každý z účastníků. Žádný z nich se prý v Chřibech s koronavirem nepotkal. „Dokonce jsme ho asi pořádně naštvali, neboť jsme svoji imunitu na zdravém vzduchu přece jen trochu posílili a udělali něco pro své zdraví,“ dodal smějící se Jindřich Volák z Kroměříže.