Potrava pro zvěř, jejíž hmotnost se za rok počítá na Slovácku na tisíce kilogramů, se musí pravidelně doplňovat. Pro víc než tisíc myslivců regionu to v zimních měsících znamená pravidelně obcházet stovky krmelců a zásypů a nutí je tak, aby do nich přiváželi pochutiny pro zvěř na sáňkách nebo je mnohdy přinášeli i na zádech.

Věžní hodiny na jankovickém kostele Nanebevzetí Panny Marie
Věžní hodiny na jankovickém kostele odbíjejí čas po opravě za půl milionu

„Myslivci se při sněhové pokrývce snaží o doplnění přikrmovacích zařízení, ale také o klid v revíru. S potěšením mohu konstatovat, že při kontrolách v honitbách se setkávám s naplněnými krmnými zařízeními, což je důkaz toho, že myslivci se o svěřenou zvěř dobře starají i v zimě,“ potvrdil Libor Beníček, předseda Okresního mysliveckého spolku Uherské Hradiště. Zejména v mrazivých dnech lesní zvěř ocení péči nimrodů o její jídelníček.

„V současné době připravují myslivci na začátek února ozdravovací akci spárkaté zvěře. Do krmelců budou přidávat krmivo, obsahující léčivé preparáty. Ty se budou zvěři podávat proti nosohltanové střečkovitosti, kterou ve velké míře trpí hlavně srnčí zvěř,“ osvětlil připravovanou léčebnou akci Libor Beníček.