Česká televize v pořadu Reportéři ČT totiž zveřejnila informace o tom, že firma Vratislava Mynáře, jemuž lyžařský areál i penzion patří, obdržela dotaci na jeho výstavbu v rozporu s pravidly.

Podle serveru Seznam.cz žádal původně o podporu stavby penzionu osvětimanský spolek Chřibák, spoluzakládaný Vratislavem Mynářem, s tím, že má v plánu vybudovat (na Mynářově pozemku) turistickou ubytovnu.

V roce 2006 na to měl získat ze státního rozpočtu, konkrétně od Ministerstva školství, 13 milionů korun. Postavit se mu ale podařilo pouze hrubou stavbu.

Na dokončení objektu pak v roce 2009 získala šest milionů korun od Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava (ROP Střední Morava) Mynářova Clever Management. Ta si tehdy podle Seznamu.cz od Chřibáku budovu pronajala.

Problém je ale v tom, že se spolek Chřibák při získání podpory zavázal, že objekt 10 let nikomu nepronajme.

Zda kvůli tomu bude muset kancléřova firma nakonec dotaci vracet, zatím ROP Střední Morava přímo neodpověděl. V odpovědích na otázky Seznamu.cz však jeho úředníci uvedli, že se kauzou budou zabývat.

„S výsledky analýzy, která je v současné době na základě podnětů a nových informací, uvedených v pořadu České televize, zpracovávána, budou členové Výboru Regionální rady seznámeni (VRR). A stejně tak se bude VRR na svém nejbližším jednání zabývat dalším postupem,“ uvedla vedoucí odboru kontroly a plateb Dana Koplíková.

Píše také, že podle harmonogramu je řádné jednání výboru regionální rady naplánováno na 19. června letošního roku.

Kancléř Vratislav Mynář jakékoliv pochybnosti odmítl.

„Nejsem si vědom žádného pochybení. Dotační titul slouží svému účelu a díky našemu zásahu nedošlo ke zmaření prostředků, které stát investoval,“ řekl Seznamu Mynář.