Nadýchané piškotové beránky zde připravovala teprve dvacetiletá cukrářka z Vlčnova Kateřina Chvilíčková.

„Nejdůležitější je mít poctivé a dobré suroviny, žádné náhražky. A pak dobře vymazat formu a vysypat ji polohrubou moukou. Někdo to dělá i strouhankou, ale mně se mouka osvědčila,“ popisuje recept na tradičního beránka mladá cukrářka, která je vyučená dva roky a beránků už pro sebe i další zájemce napekla odhadem pětadvacet.

„Můžou se jen pocukrovat nebo potáhnout bílkovým sněhem. Už jsem ale potahovala beránka i čokoládou,“ dodává Kateřina Chvilíčková.

Jak na pořádný a chutný mazanec zase přítomným ukazovala i radila Ivana Fibichrová z Vlčnova. „Důležité jsou kvasnice, aby těsto nebylo ani málo nakynuté, ani překynuté. Není to ale žádná věda. Mazance rády praskají, a tak pokud budete mít strach, z mazancového těsta si upečte štolu. Ta naopak být popraskaná má,“ prozradila Ivana Fibichrová.

Také tentokrát pro návštěvníky Slovácké muzeum připravilo malý receptář ověřených předpisů na velikonoční pečivo. Další tvoření by se mělo uskutečnit už za měsíc. „Co to ale bude, neprozradím. To je zatím tajemství,“ uvedla Kateřina Kamrlová ze Slováckého muzea. 

Autor: PETRA KUČEROVÁ