Vše začalo v pondělí 12. března v jedné z brodských restaurací. Chvilku po poledni z ní vyšli dva opilí kamarádi. Jeden z nich měl už tolik popito, že sotva stál na nohou.

„Toho využil muž středního věku, který jim nabídl pomoc a svezení domů. Mladíci nastoupili do stříbrné octavie a svalnatý řidič odvezl domů nejdříve jednoho z nich. Poté se rozjel směrem k obci poblíž Uherského Brodu, v níž bydlí druhý z mladíků,“ popsal začátek nepříjemné události uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Šťastného návratu domů se ale pasažér nedočkal. Šofér začal při řízení auta slovně narážet na mladíkovy sexuální zkušenosti. Situace se vyhrotila ve chvíli, kdy zastavil na odpočívadle, zamkl vůz a začal dvacetiletého muže osahávat.

„Vyděšený přiopilý mladík se snažil vymanit z násilníkovy moci a utéct z auta. To se mu ale nepodařilo, muž jej chytil pod krkem a omámený mladík se pak už nedokázal bránit znásilnění, ke kterému v autě došlo,“ pokračoval v popisu případu Aleš Mergental. Po sexuálním aktu řidič svého spolucestujícího ještě chvíli vezl a pak jej šokovaného ze zajetí propustil.

Znásilněný muž se původně o děsivý zážitek nechtěl s nikým podělit. Kriminalisty k němu vedly indicie, na něž narazili při prověřování trestné činnosti v regionu. Sedmatřicetiletého agresora z Uherského Brodu zadrželi ve čtvrtek a po výsleších jej den nato obvinili ze spáchání trestného činu znásilnění, za což mu hrozí až desetiletý pobyt ve vězení.

„Není přitom vyloučeno, že obětí násilného jednání obviněného muže bude více. K jeho dopadení výrazně přispěla mladíkova odvaha mluvit o navýsost nepříjemných intimních záležitostech,“ dodal mluvčí Mergental.

Otřesný zážitek zřejmě zanechá v psychice mladého člověka výraznou stopu. „Každé sexuální násilí nese následky a člověka poznamená. Jedná se především o poruchy při pohlavním styku a v oblasti seznamování se,“ sdělil Slováckému deníku přední český sexuolog Radim Uzel.

Zpráva o neobvyklém činu zaskočila uherskobrodského starostu Patrika Kunčara, který zároveň zastává funkci velitele městské policie. „Byl to pro mě šok. Podle mých informací naši strážníci naštěstí nemuseli v posledních letech řešit případ podobného kalibru,“ prohlásil Kunčar.

Policisté na Uherskohradišťsku se případy znásilnění zabývají v průměru dvakrát až třikrát ročně. Většinou jde o doprovodný jev domácího násilí a týrání. Zaznamenali už ale i smyšlené znásilnění, kdy se dívka chtěla touto báchorkou pomstít svému bývalému příteli za partnerský rozchod. Strážci zákona ji poté stíhali za křivé svědectví. Znásilněním muže mužem se hradišťští policisté naposledy zabývali v létě roku 2010.