Demonstranti v červeně natřené mřížované konstrukci podepisovali petici organizátorů, jimiž byli členové sdružení Repelent 21. někteří zase vzali do rukou podobenky komunistických osobností přeškrtnutých páskou. K signatářům se přidal také Petr Sedláček z Uherského Hradiště. „Nechci, abych měl v budoucnosti problémy kvůli tomu, že budou komunisté u moci. Současná strana se nijak neliší od té před rokem 1989. Bohužel se obávám toho, že KSČM bude mít po příštích parlamentních volbách ve vládě své ministry," prohlásil mladý muž.

Hradišťské shromáždění navázalo na týden starý protest ve Vsetíně, šňůra má vyvrcholit příští středu ve Zlíně, kdy bude v Baťově mrakodrapu zasedat krajské zastupitelstvo. „Chceme, aby se lidé zamysleli nad tím, jestli je morální, že se demokratické strany domlouvají s tou komunistickou. Je nám jedno, jestli vládne ODS nebo ČSSD, ale KSČM je nereformovaná," uvedl jeden z organizátorů výzvy, spolumajitel bílovické firmy mmcité Radek Hegmon, který v komunismu do svých 19 let vyrůstal.

„Nedostali jsme se dál než do Břeclavi. Když jsme šli na střední školu, musel na nás soused napsat posudek. To všechno jsou špatné zkušenosti, jež k té době patřily. Podle mě jsme si až příliš zvykli na svobodu a nevážíme si jí," dodal Radek Hegmon.

Na náměstí se dostavil i uherskohradišťský místostarosta Stanislav Blaha (ODS), člen krajského zastupitelstva. Poznamenal, že respektuje výsledky voleb, ale není spokojen s tím, jakým způsobem se političtí aktéři vypořádali s povolební situací.

„Závažné je pro mě i to, že kolice vznikla na základě lži. Pan Mišák dodnes nedoložil tvrzení, že měl podporu několika opozičních zastupitelů pro vládu s komunisty. Přislíbil kvůli tomu zvážení rezignace, avšak v materiálech k příštímu zastupitelstvu se žádný takový bod nevykytuje," podotkl místostarosta Bla­ha.

Demonstraci nepoznamenal žádný konflikt, účastníci se po proslovech z náměstí pokojně rozešli. „Žádná speciální opatření jsme ani nechystali. Policii stačí podobná shromáždění v Uherském Hradišti pouze monitorovat," uzavřel uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.