Do střední Evropy bude zasahovat i nadále tlakové výše nad severozápadní Evropou. V noci na středu bude jasno, ojediněle se mohou objevit mrznoucí mlhy.

„Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi minus deseti až minus třinácti stupni Celsia, v údolích lokálně až kolem minus patnácti,“ informovala Ivana Záluská z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Přes den očekávají odborníci na počasí jasno, s teplotami minus pět až minus dva stupně Celsia. Povane slabý vítr do třech metrů za sekundu.

Ve čtvrtek postoupí do střední Evropy od severu studená fronta. V dalších dnech bude z Pobaltí postupovat k jihu tlaková níže a ovlivní i počasí u nás.

V noci na čtvrtek se na severu kraje může objevit místy sněžení. Nejnižší teploty se budou pohybovat od minus sedmi po minus jedenáct stupňů Celsia, v údolích ojediněle až minus třináct stupňů. Přes den teploty nepřekročí nulu, na teploměru budou ukazovat minus čtyři. Povane slabý severní vítr do čtyřech metrů za sekundu.

Předpověď na pátek je podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu identická jako předchozí den. Jen by obyvatele mohl potrápit severozápadní vítr o rychlosti tři až šest metrů za sekundu.

„V sobotu očekáváme oblačno až zataženo, na severu kraje ojediněle slabé sněhové přeháňky,“ dodala Záluská.

Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, nejvyšší denní -3 až +1 °C. Povane mírný západní vítr 2 až 6 m/s.