„Pouze dvě nejlepší postupují do Lanškrouna, v němž se uskuteční 19. ročník mezinárodní soutěže středních škol Kalibr Cup. Z něj si pak deset nejlepších zajistí postup do velkého finále, které se uskuteční v Praze. V něm se loni dvě studentky naší školy umístily na čtvrtém a pátém místě,“ řekla spokojeně Nela Partyšová, mistrová odborného výcviku a předsedkyně šestičlenné poroty.

Jejími členy byli dva muži: kadeřník Marek Salaj a fotograf Michal Pavlásek. Ten nešetřil slovy chvály nad nápady soutěžících dívek, budoucích kosmetiček, které se prezentovaly čistou prací. Soutěžící měly pouhou hodinu k tomu, aby na tvářích modelek vytvořily osobitá umělecká dílka.

„Líčení na téma Moulin Rouge je hodně extravagantní, vhodné snad na nějaký tematický večírek, v období karnevalových rejů. Při tomto líčení převládá sytá červená, třpytivá, vše ve znamení luxusu, což je vhodné pro moderní noční kabaret,“ vysvětlila předsedkyně poroty. Majstrštykem byly hrátky s barvami a flitry, velmi výrazné rty a svůdně nalíčené oči, doplněné umělými řasami.

Jury se při hodnocení soutěžících zaměřila na precizní make-up, stínování očí, konturu rtů, lepení řas, práci s tekutou linkou, technické provedení, čistotu, celkový dojem, pochopení a ztvárnění zadaného tématu.

Doprovodný program byl motivovaný podzimem, a to tvořením svícínků a lampiček ve stylu Moulin Rouge. Studentky školy vyráběly také náramky a zažehlovací obrázky pro děti, které jsou hospitalizovány v brněnské onkologii.