„Letos se mi podařilo zvítězit ve všech čtyřech závodech započítávaných do přeborů České republiky. A to 17. června v Hořicích, 1. července ve Dvoře Králové nad Labem, 29. července v Nepomuku a 9. září v Branné. Co jsem začal jezdit na své padesátce Minarelli, tak vyhrávám a vyhrávám. A s tím jde samozřejmě i chuť. To vše mě žene dál, a tak i pro příští rok upravujeme motocykly a dále se připravujeme," říká závodník, který se na okruhu setkává i s osmnáctiletými mladíky, jelikož tam nerozhoduje věk, ale typ motocyklu. „Starší člověk vydá více fyzických sil, je třeba lépe se připravovat. To pak jeden ve všech volných chvílích v rukách mačká různé gumy, aby měl sílu v prstech a podobně. Ti kluci mají větší odvahu, lépe vidí, ale já zase těžím ze zkušeností. A ty jsou kolikrát víc než odvaha," dodává Vácalv Holásek.

Má ještě jeden sen, který by si rád splnil, a to brzy. „Chci se stát přeborníkem České republiky do třídy 175, to je můj cíl pro příští rok. Bude mi pětašedesát, tak by to byla pěkná oslava výročí. Říkal jsem kolegovi Karlovi Kalinovi, že toho bych chtěl dosáhnout a pak to zabalím, ale obávám se, že mi to stejně nedá," usmívá se Holásek.

Obrovskou podporou je mu rodina, která čítá manželku a čtyři dcery. „Ale třeba ta druhá měla snad být kluk, i ta první se mnou jezdila po závodech. Navíc už mám dva vnuky a ti se vždycky ptají: dědo, kdy už budeme moct zkusit jezdit aspoň na té malé motorce? Tak je tady naděje, že tradice bude pokračovat," uzavírá Václav Holásek.

Autor: Petra Kučerová