V sobotu 10. května tréninku nechyběl ani legendární jezdec Frank Mrázek z Brna v třídě classic 350 a uherskohradišťský starosta Libor Karásek v sidecary. Sobotní jízdy několikrát však přerušilo nutné čištění trati o oleje, který vytek z několik závodních strojů.

Na okruhu jel rekordní počet závodníků

Rychlé stroje, zkušení jezdci a davy fanoušků o víkendu hostilo Staré Město. V pořadí již šestý ročník motocyklového závodu Slovácký okruh letos přilákal vysoký počet závodníků i příznivců tohoto adrenalinového sportu. Pořádající Motosport klub Uherské Hradiště ve spolupráci se Starým Městem zaregistroval přes dvě stovky motocyklů a na sto osmdesát jezdců.

„Letošní závod můžeme označit za historický, neboť tak hojnou účast jsme dosud nezaznamenali,“ potvrdil hradišťský starosta a předseda klubu motocyklistů v jedné osobě Libor Karásek.

O cenu Bohumila Kováře, slavného závodníka a hradišťského rodáka, bojovali jezdci v několika třídách. „Přebor mistrovství republiky zajeli závodníci třídy Klasik, volný mezinárodní závod byl vypsán pro sajdkáry,“ vyjmenoval Karásek, který po roční pauze nastoupil na start v oblíbené sajdkáře.
Že se jedná o závod s mezinárodní účastí, svědčí přítomnost několika motocyklistů ze Slovenska, Rakouska a Německa. Na startovní listině nechyběl vítěz závodů Grand Prix a bývalý německý šampion Heinz Rosner, který je pravidelným hostem Slováckého okruhu a také několikanásobným vítězem ve třídě Klasik.

„Vidět na vlastní oči takového profesionála je bezesporu krásný zážitek. Ten je navíc umocněn přehlídkou starých motocyklových veteránů,“ svěřil se příznivec motorek a příležitostný jezdec Lukáš Ptáček z Hradiště.

Kromě vítězů v každé kategorii ocenili pořadatelé nejstaršího účastníka závodu a jezdce s nejrychlejším tréninkovým časem. Unikátní odměnou Motosport klubu byla slavnostní projížďka oceněných ve veteránských automobilech.

Marie Beníčková