„Mohlo by dojít k tomu, že nějaká osoba, především dítě, propadne do vody, což by mohlo mít nedozírné následky,“ varují webové stránky Služeb města Veselí.

Za havarijní stav mostu mohou především některé dubové trámy, které začaly uhnívat.

„Další trámy jsou v tak špatném stavu, že jsme museli most zahradit a zajistit ho tak, aby se nepoužíval,“ uvedl ředitel Služeb města Veselí Pavel Bouda a doplnil, že služby hledají společnost, která nové trámy dodá.

„Poté, co nám firma dodá materiál, který bude potřeba naimpregnovat, bychom chtěli začít most postupně opravovat,“ informoval ředitel.

Problém je v tom, že se most musí opravovat postupně odshora. Pokud by se měl totiž opravit najednou, bylo by potřeba lešení, kvůli kterému by se musel celý náhon uzavřít.

„Na opravu bude potřeba jedenácti kubíků dubových trámů o délce čtyři metry třicet centimetrů a rozměrech čtrnáct krát deset centimetrů. Celkem bude potřeba sto sedmdesát těchto trámů,“ popsal Bouda.

Podle něj bylo jedním z důvodů, proč k uhnívání došlo, také to, že trámy měly mezi sebou jen velmi málo prostoru a voda, která na mostě zůstala například po dešti, neměla kudy odtékat.

„Teď necháme trámy udělat o centimetr menší, aby mezi nimi byla mezera a voda a všechno ostatní mohlo prokapávat,“ vysvětlil Bouda. Most, který patří městu, je v městské památkové zóně a na jeho obnovení se musí použít původní materiál.

Oprava vyjde veselskou radnici na tři sta tisíc korun. „Momentálně je to pro město dost velký peníz, ale je to problém, který se musí řešit, protože není možné, aby most zůstal celou sezonu uzavřený,“ řekl místostarosta Veselí Vilém Reichsfeld. Doplnil, že o případné dotaci zatím radnice neuvažovala. Jedinou možností je obrátit se na Jihomoravský kraj.

Oprava by měla být hotova během následujících měsíců. „Od starosty máme lhůtu zprovoznit most do festivalu Štěpy,“ uzavřel Bouda.