Uzavírka je od křižovatky se silnicí I/54 k ulici Zahradní a dále od křižovatky s místní silnicí ulicí Nedakoničky po konec Moravského Písku ve směru na Polešovice.

Přestože je Písek od pondělí 3. listopadu neprůjezdný, řidiči o objížďce často ještě nevědí, což místním dělá problémy. „Komplikace máme v tom, že nám sem neustále jezdí kamiony, které se pak musí vytočit,“ přiblížil místostarosta Moravského Písku Miroslav Dula.

Ten dále doplnil, že místní lidé mohou jezdit po polní cestě. Uzávěrka Moravského Písku potrvá až do 31. září příštího roku. „Celková uzávěrka je do konce devátého měsíce 2009 a další tři měsíce by měl být Písek uzavřen ještě částečně,“ informoval Dula. Podle něj je ale možné, že se firmám podaří práce zkrátit a Písek se otevře dříve.

Obec na svých webových stránkách vypsala také možné objízdné trasy. Ty najdou řidiči na www.moravskypisek.cz. Radost z uzavření Písku teď nemá Veselí nad Moravou, kterému se ulevilo po otevření Petrova, stále je však zatíženo uzavírkou Bučovic.