Ta zavítala do zlechovského vinného sklípku hned po zasedání správní rady Nadace Tomáše Bati, jíž předsedá.

„Košt se nebývale protáhl, ochutnali jsme zhruba padesát pět archivních vzorků, a přitom se odborně debatovalo o vínu, o jeho pěstování, výrobě, skladování, o moderních trendech i o chutích jeho konzumentů,“ uvedl Stanislav Knotek, který se koštu zúčastnil spolu s ředitelem nadace Pavlem Velevem, generálním ředitelem Barumu Continental Liborem Lázničkou a děkanem technologické fakulty UTB Petrem Hlaváčkem. Monica Pignal se podle Knotka mimořádně zajímala o Jakubíkovo vinaření a coby znalec francouzských vín ocenila úroveň a specifičnost jeho produktů. „Zejména bílá vína ji velmi oslovila. Obdivovala jejich rozmanitý a bohatý buket,“ poznamenal Knotek.

Návštěva jedné z pokračovatelek Baťova rodu ve Zlechově se uskutečnila po zlínském zasedání správní rady Nadace Tomáše Bati, kde se mimo jiné diskutovaly záměry na další rozšíření aktivit nadace a zvýšení jejího významu. „Paní Monica ocenila dosavadní více než desetiletou práci nadace a do dalšího období stanovila vysoké cíle a záměry, jež by měly být hodny jména Baťa a odkazu jejího otce,“ doplnil Knotek.

Monica byla už čtvrtým příslušníkem Baťovy dynastie, který si neodpustil setkání s Františkem Jakubíkem a jeho víny. Jako první zavítal do Zlechova v září 2006 její otec, tehdy 92letý Tomáš. Další dva Thomasové, jeho 59letý syn a 18letý vnuk sestoupili do Jakubíkova sklípku o osm měsíců později.