V někdejší školní zahradě zřídí malé arboretum tradičních ovocných stromů a keřů a v neposlední řadě projde změnou i parkoviště před tamním archeoskanzenem. „Na něm by do konce roku mělo přibýt deset soch domácích i divokých zvířat, která v této oblasti žila v devátém století našeho letopočtu. Půjde kupříkladu o zubra, losa, medvěda, vlka, orla, kozla či berana. Z dubového dřeva je vytváří slovenský dřevořezbář Andrej Irša. Pracně sháníme silné dubové kmeny, z nichž by mohl řezbář vysochat zubra a losa,“ uvedl starosta Modré Miroslav Kovářík.

Čilý pracovní ruch vypukl v areálu dětského hřiště, které po rozsáhlé rekonstrukci začalo sloužit svému účelu na podzim v roce 2005. Na něm letos přibude výkyvný kolotoč, oboustranná dětská lanovka a bikrosová dráha, která bude sloužit starším dětem. „Když před třemi roky přestalo dětské hřiště vyhovovat evropským normám, nemuseli jsme děti a jejich rodiče k jeho přestavbě nijak zvlášť přesvědčovat. Holky a kluci si namalovali, jak by jejich sportoviště mělo vypadat, jaké prvky by tam chtěli mít. Jejich náměty jsme akceptovali a začali je proměňovat ve skutečnost,“ prohlásil Kovářík.

S aktivitou radnice jsou spokojeny nejen modranské děti, ale i jejich rodiče. „Je dobré, že si děti mohou hrát na hřišti s bezpečnými prvky. Na své si tu přijdou nejen odrostlejší kluci a holky, ale i maminky s malými ratolestmi. Kéž by v každé vesnici Slovácka bylo takové dětské hřiště,“ prohlásila jedna z modranských maminek Kateřina Talašová.

Z dotace ministerstva pro místní rozvoj i z modranské pokladny bude na projekt Malí, větší, největší na šest set tisíc korun.